این شرکت بزرگ در سال ۱۹۸۴ میلادی تاسیس شد که به دنبال راهی آسان تر برای اتصال اتصال انواع مختلف سیستم های کامپیوتری بودند.

cisco اولین محصول خود را در سال ۱۹۸۶ روانه بازار کرده و اکنون یک شرکت چند ملیتی است و بیش از ۳۵۰۰۰ کارمند در بیشتر از ۱۱۵ کشور جهان دارد. سیسکو معمولا تجهیزات تولیدی خود را به نام های تجاری سیسکو-لینسکیس-ساینتیفیک به فروش میرساند

سیسکو همچنین مالک طیف گسترده ای از شرکت های وابسته به بازار های فن آوری خاص مانند اینترنت اشیا (iot)، امنیت دامنه و مدیریت انرزی از قبیل   ، webwx، open DNS ، jabber ، jasper نیز  هست.

شرکت سیسکو پیشگام مفهوم شبکه محلی (LAN) برای اتصال اتصال کامپیوترها از طریق سیستم روتر بودند.

 سیسکو مدارکی را برای متخصصین در زمینه‌های مختلف شبکه ارائه می‌کند، که شامل این مدارک می‌شود:

CCIE – Cisco Certified Internetwork Expert (متخصص شبکه بندی سیسکو)
CCNP – Cisco Certified Network Professional (حرفه‌ای شبکه سیسکو)
CCDP – Cisco Certified Design Professional (حرفه‌ای طراحی سیسکو)
CCIP – Cisco Certified Internetwork Professional (حرفه‌ای شبکه بندی سیسکو)
CCSP – Cisco Certified Security Professional (حرفه‌ای امنیت سیسکو)
CCVP – Cisco Certified Voice Professional (حرفه‌ای تلفن اینترنتی سیسکو)
CCDA – Cisco Certified Design Associate (همکار طراحی سیسکو)
CCNA – Cisco Certified Network Associate (همکار شبکه سیسکو)
CCSI – Cisco Certified Systems Instructor (آموزش دهنده سیستم‌های سیسکو)
تا چندی پیش مدرک CCIE پیشرفته‌ترین و بالاترین مدرک ارائه شده توسط سیسکو در زمینه شبکه‌های کامپیوتری بود. در هرم تحصیلی ارائه شده توسط شرکت سیسکو، در قاعده هرم مدرک CCNA به عنوان مدرک ورود به چرخه تحصیلی و کسب علوم شبکه‌ای قرار گرفته و عنوان نصب و پشتیبانی ادوات شبکه‌ای سیسکو را به خود اختصاص داده‌است.

در همین سطح مدرک CCDA که ویژه طراحی مقدماتی شبکه‌های سیسکو می‌باشد نیز وجود دارد. در یک سطح بالاتر سه مدرک CCNP, CCDP و CCIP لایه میانی این هرم را تشکیل داده و عنوان مدیریت شبکه‌های پیشرفته و پیچیده سیسکو را به خود اختصاص داده‌اند و بالاخره این‌که مدرک CCIE با قرار گرفتن در سطح متخصص، به عنوان طراح اصلی و مدیریت رده بالای شبکه‌های سیسکو شناخته می‌شود.

انواع شبکه ها در Cisco چیست ؟

( cisco چیست ؟ ) به طور کلی بیشترین سفارش برای شبکه قاعدتا شبکه LAN یا شبکه ی محلی می باشد که چندین سیستم را به استفاده از کابل های LAN ،سوئیچ و یک رک به هم متصل می کنید.

البته صرفا انجام این کار یعنی متصل کردن سیستم ها معیار بر کاربلد بودن شما نیست زیرا باید تمام کارها به درستی و بدون معلوم شدن حتی یک کابل اضافی انجام شود، تمیزکار و توکار بودن یکی از مهم ترین وظایفی است که در هنگام انجام آن باید رعایت کنید، همین موجب می شود مشتریان زیادی به سمت شما سوق پیدا کنند به همراه اینکه پس از پایان کار پشتیبانی شرکت به طور کامل با شما می باشد.

( cisco چیست ؟ ) لازم به ذکر است شبکه های دیگری تحت عنوان WAN و MAN نیز وجود دارد که از شبکه ی MAN به منظور انجام آن در سطح یک شهر با استفاده از فیبر نوری انجام می شود و در شبکه ی WAN  به منظور شبکه سیستم ها در سطح شهر ،استان و کشور مورد استفاده قرار می گیرند و بسته به نیاز تمام این ها متفاوت خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید