روتر ها (routrs):به زبان ساده، یک روتر دستگاهی است که بسته‌های داده‌ای دستگاه‌های موجود در شبکه را به مقصد مناسب رسانده و با این کار آن‌ها را به اینترنت متصل می‌کند. این داده‌ها می‌توانند بین چند دستگاه در شبکه باشند یا از دستگاهی به سمت اینترنت فرستاده شوند. روتر یک آدرس آی پی (IP) به هر کدام از دستگاه‌های شبکه می‌دهد تا در هنگام دریافت و ارسال داده‌ها، آدرس مقصد یا مبدا خود را بداند. با این کار، روتر مطمئن خواهد بود که بسته‌های ارسالی یا دریافتی همیشه به مقصد صحیح خود خواهند رسید و در مسیر شبکه گم نمی‌شوند.

سوئیچ ها (switch):سوئیچ شبکه، یک دستگاه شبکهٔ کامپیوتری است که نقطه‌های شبکه یا دستگاه‌های شبکه را به یکدیگر وصل می‌نماید. این واژه معمولاً به دستگاه چند پورتی اطلاق می‌شود که پردازش و انتقال داده را در لایهٔ دوم مدل اتصال متقابل سامانه‌های باز انجام می‌دهد.

سیستم های بی سیم:شبکه بی‌سیم یا Wireless Network، شبکه‌ی کامپیوتری است که ارتباط و اتصال بین اجزاء مانند سوئیچ، روتر و … شبکه را به روش بی‌سیم یعنی بدون دخالت کابل برقرار و داده‌ها را ارسال یا دریافت می‌کند.

سیستم امنیتی:سیستم امنیتی، به معنای یک ابزار یا روش برای محافظت و مراقبت از یک مکان یا وسیله است که کارکرد آن از طریق یک مجموعه از اجزاء و دستگاه های به هم پیوسته میسر می شود.

سیستم مدیریت انرژی: سیستم مدیریت انرژی (EMS) سیستمی از ابزارهای رایانه ای است که توسط اپراتورهای انتقال انرژی الکتریکی برای نظارت ، کنترل و بهینه‌سازی عملکرد سیستم تولید یا سیستم انتقال استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن در سیستم‌های مقیاس کوچک مانند ریزشبکه‌ها استفاده کرد.

سیستم مرکز تماس : این دو سیستم تلفن VoIP بستر مناسبی برای مدیریت تماس سازمان‌های متوسط و بزرگ است. در واقع، مرکز تلفن سیسکو امکانی برای برقراری ارتباطات و تماس‌هایی صوتی و تصویری فراهم می‌کند. در سیسکو از تلفیقی از امکانات برقراری ارتباطات صوتی و تصویری و نرم‌افزارهای گوناگون برای ایجاد تماس استفاده می‌شود.

سیستم رایانش ابری: Cisco Intersight یک پلتفرم عملیاتی ابری است که مجازی سازی، بهینه سازی و تنظیم هوشمندانه برای برنامه ها و زیرساخت ها را در محیط ترکیبی شما ارائه می دهد.

ip video and phones: در اصطلاح به تلفن هایی گفته می شود که در شبکه ی و(VoIP) به کار گرفته می شوند. این تجهیزات با پشتیبانی از پروتکل SIP ، قابلیت تماس و انتقال صدا و تصویر را بر بستر شبکه ی IP همچون اینترنت، برای کاربران فراهم می سازند.

ip cameras: نوعی از دوربین است که معمولاً برای سامانه‌های حفاظتی و نظارت تصویری استفاده می‌شود و برخلاف دوربین‌های مداربسته آنالوگ از پروتکل‌های شبکه برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کند. این دوربین‌ها برای اولین بار توسط شرکت AXIS در سال ۱۹۹۶ معرفی شدند.

data and network securuty etc: ه هرگونه فعالیتی مبنی بر محافظت از استفاده و یکپارچگی شبکه و داده‌ها، امنیت شبکه گفته می‌شود.

steal thwatch:سیسکو Stealthwatch داده ها را از هر قسمت از شبکه جمع می کند و تجزیه و تحلیل امنیت پیشرفته را بر روی داده ها اعمال می کند. این یک خط پایه برای فعالیت میزبان شبکه و وب برای نرم افزار میزبان شبکه ایجاد می کند و تجزیه و تحلیل را برای تشخیص خودکار رفتارهای ناهنجار اعمال می کند.

voip phones and gateway:

VoIP gateway وسیله‌ای سخت‌افزاری است که ترافیک تلفن را به بسته داده‌ای برای انتقال بر بستر اینترنت تبدیل می‌کند. دروازه VoIP با مبدل ATA متفاوت است زیرا ATA (که جعبه VoIP نیز نامیده می‌شود) هر بار یک تلفن سنتی را تبدیل می‌کند.

dentity services engine (ISE):

 Cisco ISE (Cisco Identity Services Engine)، یک پلتفرم برای مدیریت سیاست‌های امنیتی سازمان‌ها است. از طریق این پلتفرم می‌توان میزان دسترسی کاربران شبکه را بر اساس شرایطی که دارند، تعیین کرد.

next generation firewall (NGFW): 

فایروال نسل بعدی یا NGFW یک تجهیز امنیتی است که ترافیک شبکه را پردازش کرده و قواعدی را اعمال می‌کند تا ترافیک مخرب را مسدود کند. فایروال‌های نسل بعدی یا NGFWها نسخه‌ی تکامل یافته‌ی فایروال‌های قدیمی هستند و قابلیت‌های آن‌ها را گسترش می‌دهند.

indoor wi-fi access points: 

معمولا امواج ضعیفی دارند و محدوده فعالیت آن‌ها داخل همان واحد یا ساختمان است. در این دسته بندی برخی دستگاهی به نام ریپیتر یا تقویت کننده امواج هم جا می‌گیرد. این دستگاه هم گیرنده امواج و هم ارسال کننده امواج است و برای مکان هایی به کار می‌رود که اکسس پوینت اصلی توانایی پوشش تمام مجموعه را ندارد.

wireless controller:

برای حل مشکل متمرکز سازی مدیریت تجهیزات وایرلس از دستگاه یا نرم افزار یا مفهومی به نام Wireless LAN Controller که بصورت خلاصه WLC گفته می شود استفاده می کنیم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید